Studia Podyplomowe „Studium Kosmetologii”

Program Studium
Organizacja zajęć
Rys historyczny
Kadra prowadząca
Inni o nas
Kontakt
Wymagane dokumenty


Strona początkowa


Rys historyczny

W roku akademickim 1994-1995 z inicjatywy pracowników Instytutu Podstaw Chemii Żywności PŁ - prof. dr hab. inż. Józefa Góry i prof. dr hab. inż. Józefa Kuli, a także Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Łodzi - prof. dr hab. Ryszarda Glinki powołano na Wydziale Chemii Spożywczej i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej „Studium Kosmetologii” w ramach dwusemestralnych studiów podyplomowych dla absolwentów wyższych uczelni. Od 1995 roku odbyło się XV edycji „Studium Kosmetologii”.
Uczestnikami dotychczasowych edycji byli zarówno pracownicy dużych, renomowanych firm kosmetycznych m. in.:
Avon, Oriflame, Dax Cosmetics, Laboratorium Kosmetyczne dr Ireny Eris, Delia Cosmetics, Miraculum, Korana, Agropharm, Oceanic, Kolastyna, Pollena Aroma, Pollena Malwa – nie sposób wszystkich wymienić.
Jak i małych wytwórni surowców kosmetycznych i kosmetyków.
W gronie tym znaleźli się również absolwenci różnych uczelni i kierunków, dotychczas nie związani z tym przemysłem, lecz pragnący zdobyć aktualną wiedzę z tej dziedziny. Do tej pory studia ukończyły: 360 osoby w tym 26 panów.
Są to zarówno osoby po naszym Biotechnologii i Nauk o Żywności – co roku kilka osób, ze specjalizacji „Technologii produktów zapachowych i surowców kosmetycznych”, jednak znaczna większość to osoby z innych uczelni, praktycznie z całej Polski: Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Warszawa, a nawet osoba ze Stuttgartu.